logo

Marka Yönetimi

Marka Yönetimi

"Her firma bir marka değildir."

 

Hızla değişen pazar koşullarında önde soluksuz koşabilmek için uygulamanız gereken en önemli strateji markalaşma faaliyetleridir. Markalaşma bir firmanın kalabalık arasından sıyrılarak kendini gösterebilmesini sağlayan en temel olguludur. Birçok insan markaları büyük şirketlerle bağdaştırsa da en küçük girişimler bile markalaşma tekniklerini kullanmakta ve karşılığını almaktadır.Firmanızın markalaşma faaliyetlerini günümüz iletişim tekniklerine uygun olarak en iyi şekilde yönetiyoruz.

Markalaşma Neden Önemlidir?

Firma İmajı

Nasıl ki gündelik hayatta diğer insanların gözünde ki ilk izlenimi dış görünüş oluşturuyorsa, firmalar içinde aynı şey geçerlidir. Hem hedef kitlenizin hem rakiplerinizin hem de çözüm ortaklarınızın gözünde düzgün bir imaj çizebilmek için markalaşma faaliyetleri kaçınılmazdır.

Akılda Kalıcılık

Markalaşmış bir firmayı hatırlamak her zaman daha kolaydır. Akılda kalıcı bir marka yaratmak hedef kitlenin gözünde sizi rakiplerinizin bir adım önüne geçirecektir.

Bağlılık

İnsanlar akılda kalan marka ile pozitif bir deneyim yaşadıklarında, diğer markalarla yarışmak yerine pozitif deneyim yaşadıkları ve akıllarına yerleşen markayı tekrar tercih etmeye eğilimlidirler.

Bilinirlik

Bilimsel verilere göre bilinirliğin sevmeye sebep olduğu kanıtlanmıştır. Bilinirlik sevmeye sebep olduğu için markalaşma, insanları müşteri olmasa bile bilinirliği yüksek olan markayı önermeye itiyor.

Büyüme

Markalaşma sadece büyük firmalar için bir gereklilik değildir, hatta büyümek isteyen firmalar için daha büyük bir gerekliliktir. Doğru yönetilen bir marka ile birlikte alakalı olan yeni bir ürüne, servise veya konuma dair kazandığınız saygıyı yayabilirsiniz.

Tercih Edilme

İnsanlar bir şeyin sonuçlarından korktuklarında isimsiz olan yerine marka olmuş firmayı tercih ederler. İstatistiklere göre marka olmuş firmalar marka olmamış firmalara oranla %86 daha çok tercih edilmektedir.