logo

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal Kimlik Tasarımı

“Bir Firmanın Takım Elbisesi Kurumsal Kimliğidir.”

Markalaşmada imaj yönetimi her boyutta işletme için olmazsa olmazlar arasındadır, doğru tasarlanmış bir kurumsal kimlik hedef kitlenize firmanızla alakalı birçok şeyi gösterebilir. Nasıl her bireyin bir kimliği varsa her firmanın da bir kimliği olmalıdır.Firmanızın logosundan, ambalajlarına, kartvizitlerinden, yazı biçimlerine kadar birçok kalemde belirli standartlar ile uyum içinde kurumsal kimliğini tasarlıyoruz.

Kurumsal Kimlikte Neler Var?

Logo

Bir firmanın logosu, firmanın imzasıdır ve her firma için mutlak bir gerekliliktir.  Firmanızı yansıtan doğru bir logo çoğu zaman hedef kitlenizle aranızda bir köprü oluşturur.  Ajans olarak logonun kurumsal kimliğin en önemli ögesi olduğunun farkındayız, sizler için logonuzu belli standart ve iletişim taktiklerine göre en doğru şekilde tasarlıyoruz.

Kartvizit

Kartvizit bir kimlik belgesinden çok daha fazlasıdır çünkü kartvizitiniz sadece sizi değil aynı zamanda firmanızı yansıtır. Kartvizitler çok basit ve küçük bir kağıt parçası gibi görünsede çoğu zaman hedef kitlenize çok şey anlatır. Kartvizit tasarımlarınızı hem görsel hem içerik açısından büyük bir zenginlik ile tasarlıyoruz.

Renk & Font

Biz, kurumsal renkleri ve fontları “kurumsal kimliğin gölgeleri” olarak nitelendiriyoruz. Firmanızın kurumsal renkleri ve fontları heryerde sizi takip eder, hedef kitleniz de bu gölgeleri takip eder. Firmanız için en uygun renk ve fontları uyum ve görsel düzen içinde belirliyoruz.

Basılı Ürünler

Fatura, zarf, antetli kağıt gibi basılı ürünler kurumsal kimliğin tamamlayıcı öğeleridir. Sadece resmi bir belge olarak görünen bir fatura bile firmanız için bir reklam/tanıtım öğesi olabilir. Logo, kartvizit gibi kurumsal kimlik öğelerinde olduğu gibi tamamlayıcı öğelerdede büyük bir titizlikle tasarımlarınızı yapıyoruz.

Promosyonlar

Kurumsal kimlikte kalem, not defteri, kapaklı dosya gibi ürünler firma imajı açısından önemli olduğu gibi, çalışanlarınızın ve sizin motivasyonunuz açısındanda çok önemlidir. Aklınıza gelebilecek her türlü promosyon ürünün tasarımını kurumsal renk ve fontlarınıza uygun şekilde dizayn ediyoruz.

Diğer

Kurumsal kimlik çok geniş bir yelpazedir ve bu yelpaze içine birçok öge sığdırılabilir. Ve bu öğeler her firma için farklılıklar gösterir. Örneğin bir organizasyon firması için yaka kartı tasarımları yapılması gerekirken, gıda sektöründeki bir firma için ambalaj tasarımları yapılması gerekir. Petek Medya olarak firmanızın ihtiyaçlarına uygun ürünleri belirleyip görsel ahenk içerisinde tasarlıyoruz.